Medyum

Medyum ebrarhoca

Medyum, dünyanın ilk mesleklerinden biri olmakla birlikte, kişilerin oldukça ilgisini çeken bir uzmanlık alanıdır. Aşk büyüsü, ayırma büyüsü, aşk duası yapma özellikleri ile bilinen medyumlar, bir çok kişiye olumlu sonuçlar veren tedaviler uygulamaktadır. Çoğu insan tarafından hurafe olarak tanımlanan medyumluk mesleği, bilimsel olarak ispatlanmıştır. Medyumluk mesleğinin bu kadar tartışmaya açık olmasının nedeni ise, dolandırıcı insanların medyumluk ismi altında, insanları kandırarak para kazanma girişimleridir.

Medyum Nedir?

Medyum denildiği zaman insanların aklına büyü yapan, fal bakan, olumsuz duyguları uyandıran ve geleceği gören kişiler gelmektedir. Kelime kökeni olarak Latinceye dayanan Medyum, 6. Hislerini ve sezgilerini kullanma yetenekleri üst düzey olan kişilerdir. Bunların ne kadar kullanıldığı ile alakalı olan duruma ise Medyumluk denilmektedir. Ruhçuluk bilimindeki tanıma göre, Medyumluk gelecek hakkında bilgi alma anlamına gelmemektedir.

Bakıldığı zaman insanların doğasında 6. Hislerini kullanmak ve sezginlerini kullanmak gibi yetenekleri bulunmaktadır. Medyumlar ise; eterik dünya gerçek dünya arasında bağlantı kuran kişilere verilen sıfattır. Tüm yoğunluklarını verip, beyin enerjilerini kullanarak konuya odaklanmak ve karşısındakinin kişinin bilinmeyen gizemli hallerini anlamaya çalışmak, medyumların yetenekleri arasındadır. Bu işlem esnasında kısa bir süreliğine bedenlerini terk ederek eterik bağ ile yoğunlaşan medyumlar, bu sayede konuya ve zamana tamamen odaklanabilirler.

Medyum, ruhlar alemi ile iletişime geçerek, mekan ve zaman gözetmeden ve obje, su ve tarot gibi şeylere ihtiyaç duymadan ölüler/canlılar arasında iletişim kuran kişilerdir. Bu iletişim kimi zaman bilinçli, kimi zaman ise kişinin istediği dışında olabilmektedir.

Medyumluk Modern Falcılık Mı?

Ruhçuluk anlayışına göre, medyumluk yeteneği, kişinin çıkarları ve kötü amaçları doğrultusunda kullanılmamalıdır. Modern falcılar olarak anılan medyumlar, bu tanımdan oldukça rahatsızlardır. Ruh bilimciler; medyumluğun gelecekten bilgi almak için kullanılmaması gerektiğini savunmaktadırlar. Maddi çıkar sağlamak, eğlenmek ve gelecekten bilgi almak gibi iletişimlere ‘’abes irtibat’’ ismi verilmektedir.

Medyumluk; fiziksel ve zihinsel medyumluk olarak ikiye ayrılmaktadır. Fiziksel medyumlukta hiçbir ruhsal irtibat söz konusu değildir. Sadece özel yeteneğe sahip olan kişiler yapabilmektedir. Zihinsel medyumluk ise ruhlarla iletişime geçen bilgi alışverişini sağlayan medyumluktur.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Ebrar {ebrarhoca}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: