reklam banner

Evlilik İçin Okunacak Dua

 

Dua etmek hayatımızda oldukça önemli olan ve Allah ile kul arasında iletişimi sağlayan önemli bir andır. Ne için dua edildiği kadar dua etmenin şekli de oldukça önemlidir. Kul ile Allah arasında olan bu iletişim en güzel şekilde yapılmalı ve dua kişilerin hayatında geniş bir yer tutmalıdır. Kullar bilmelidir ki; Allah ol der ve olur.

 

Kişi duaya başlamadan evvel abdest alması daha faydalıdır. Ruhu ve bedeni arındıran abdest, alınması önemlidir. Abdest alındıktan sonra kıbleye yönelmeli ve besmele çekilmelidir. Eğer biliniyorsa duaya başlama duası okunmalıdır. Duayı kişinin şahsen edebileceği gibi, güvenilir birilerinden de yardım istemesi mümkündür. Sitemiz ile iletişime geçerek evlenmek için dua ettirebilirsiniz

 

Evlenmek İçin Okunacak Duanın Önemi

 

Evlilik kadar hayırlı bir evlilik yapmak da önemlidir. Bunun için Allah’a hayırlı bir eşle evlenmekte önemlidir. Evlenmek için dua evlilik yaşına gelmiş kadın ve erkeklerin okudukları bir duadır. Bu dua içinde kul, Allahtan hayırlı bir eş dilemelidir.

 

Evlilik yapılması ve geniş bir aileye sahip olunması, neslin devam etmesi için son derece önemlidir. Peygamber Efendimizin(sav) sünneti olan evlilik her mümin tarafından zamanı geldiğinde yapılmalıdır. Evlilik duası da hayırlı bir kısmet ile evlenmek için son derece önemlidir. Çünkü eş seçimi, kişinin gelecekte ki hayatını belirleyen önemli bir seçimdir. Sizi doğru yola ileten de yoldan çıkaran da eşleriniz olabilir. Bunun için herşeyden önce Allah’ın rızası alınmalı ve hayırlı bir eş istenmelidir.

 

Evlenmek İçin Dua Etmek

 

Bazı âlimlere göre evlenmek için dua okumadan önce 4 rekât namaz kılınması oldukça hayırlıdır. Yani abdest mutlaka alınmalı ve kişi isterse 4 rekât nafile namazı kılınabilir. Kul İle Allah arasında bir dua vakti yoktur. Ancak bazı âlimlere göre, dua için en uygun zaman yatsı namazı sonrasıdır. Bunun yanı sıra bazı hayırlı günlerde; bayramlarda, kandillerde dua edilmesi de daha makbuldür.

 

Kişi dua etmeden önce yalnız kalabileceği bir ortama geçmelidir. Kendini tamamen duaya vermeli ve huşu içinde olmalıdır. Bu duanın edildiği kimseye söylenmemeli ve Allah ile kul arasında olmalıdır. Kişilerin en çok merak ettikleri sorularından biri de, belli bir kişi ile evlenmek için dua edilebilir mi? Evlenmek için okunacak dua belli bir kişi için edilebileceği gibi hayırlı bir eş içinde edilebilir. Fakat eğer belirli bir kişi için edilecekse bu kişi helal daire de nikahın düştüğü bir kişi olmalıdır. Bizi aradığınız taktirde sizin için hayırlı bir dua olan evlilik duasını sizin adınıza yapabiliriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz