Bağlama Vefki

Vefk ebrarhoca

Ayrılmak üzere olan kişiler Bağlama Vefki ile bir arada tutulmaya çalışılır. Günümüzde aileyi bir arada tutmak çok daha zor bir hal almıştır. Hâlbuki hayatta en önemli kavramların başında aile gelir. Bu nedenle de aile bütünlüğü de son derece önemlidir. Aile bütünlüğü sarsıntıya girdiği zaman kişiler de buna önlem almak ister. Özellikle bir tarafın boşanmak istemediği durumlarda diğer taraf boşanmak isterse bu durumda insanlar Bağlama vefkine başvurabilir.

 Bağlama Vefki Günah Mı?

Pek çok insan Bağlama Vefki kullanmanın günah olup olmadığını sorar. Bu soru aslında insanlar tarafından artık cevabı oturmuş sorular arasındadır. Vefk kullanmak hiçbir şekilde günah değildir. Bu nedenle de insanlar Bağlama kullanımını gönül rahatlığı ile gerçekleştirebilir.

Din de günah kavramı genellikle niyet ile alakalıdır. Bağlama Vefkinde amaç kişilerin aile bütünlüğünü korumaktır. Her şey düzgün bir şekilde devam ederken bir anda aile içerisinde çatırdamalar başlayabilir. Bu durum nedeni ile ortaya çıkan olumsuzluklar karşısında çiftlerden biri kendi adına önlem almak isteyebilir. Bu durum tamamen aileyi koruma adına gerçekleştirilen bir durumdur. Bunun önüne geçmek için de Bağlama Vefki kullanılır. Bağlama kullanımı ile insanların karşı tarafı kendisine bağlaması olanaklı hale gelir.

Bağlama Vefki Kullanımı

Bağlama Vefki kullanmak kesinlikle büyü ile karıştırılmamalıdır. Çünkü büyü de kişilerin dışarıdan müdahalesi ile söz konusudur. Bu nedenle de büyü ile ilgili olarak ortaya atılan her türlü durum günah olarak nitelendirilir. Allah’ ın bu konudaki kelamı büyünün günah olduğu ile alakalıdır. Günah durumlar nedeni ile kimsenin büyü ile uğraşmaması son derece önemlidir.

Bağlama Vefki ile asla büyü ile aynı şey değildir. Çünkü Vefk, kuvvetli ve etkili dua anlamına gelir. Dua ise her şeyi Allah’ tan istemektir. Bu nedenle de Vefk ile büyü kesinlikle aynı şey değildir. Kişiler Bağlama  için aslında yine Allah’ a sığınır. Çözümü de ondan bekler. Bu bağlamda da kişilerin istekleri bağlılık sonucunda sağlanır. Sitemizi başvurarak sizde bizimle iletişime geçebilir ve sevdiklerinizi kendinize bağlayabilirsiniz.

Sosyal Ağlarda Paylaş

Ebrar {ebrarhoca}

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: